Prijímanie detí na predprimárne vzdelávanie do materskej školy

O Z N A M

ŽIADOSŤ O PRIJATIE  DIEŤAŤA DO MATERSKEJ ŠKOLY na školský rok 2024/2025  môžu rodičia podať v čase

02.05.2024 do 10.05.2024

Uprednostňujeme podávanie žiadosti na prijímanie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie elektronicky.

Podanie elektronickej žiadosti na  webstránke školy: https://mskaradzicova.edupage.org/?

Link k elektronickej žiadosti k zápisu dieťaťa do materskej školy bude na webstránke v termíne od 02.05.2024 do 10.05.2024

Pri vyplnení elektronickej žiadosti prosíme:

Dodržiavať diakritiku (bodky, dĺžne, mäkčene, veľké a malé písmená).

Nahrať rodný list dieťaťa a občianske  preukazy oboch zákonných zástupcov.

Elektronickú žiadosť podpíšu obidvaja zákonní zástupcovia osobne, na osobnom zápise a overení dokumentácie. Na osobný zápis budú zákonní zástupcovia pozvaní e-mailom, na základe vyplnenej elektronickej žiadosti.

-Pri osobnom zápise je potrebné nasledovné:

-Prítomnosť oboch zákonných zástupcov, ktorí pred povereným zamestnancom školy podpíšu prihlášku (prítomnosť s dieťaťom nie je potrebná, avšak je možná).

-Predložiť detským lekárom potvrdenú zdravotnú spôsobilosť dieťaťa. Rodný list dieťaťa (originál k nahliadnutiu.) Občiansky preukaz zákonných zástupcov dieťaťa.

-Rozhodnutie zo súdu o zverení dieťaťa do osobnej starostlivosti.

Na predprimárne vzdelávanie v materskej škole sa prijímajú deti v zmysle § 59 a § 59a zákona NR SR č.245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v zmysle  vyhlášky MŠ SR č. 541/2021 Z. z. o materskej škole na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu.

Podmienky prijatia sú podľa týchto kritérií :

Podľa voľnej kapacity sa prednostne prijímajú deti v nasledujúcom poradí:

• 5-6 ročné deti, ktoré majú v nasledujúcom školskom roku plniť povinnú školskú dochádzku a majú trvalý pobyt v MČ Bratislava Staré Mesto
  • deti s pokračujúcim plnením povinného predprimárneho vzdelávania
  • deti, ktoré doposiaľ nie sú prijaté do inej materskej školy a dovŕšili 4 roky k 31.08.2024

OSTATNÉ PODMIENKY PRIJÍMANIA DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY

V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí do Materskej školy, po prijatí všetkých detí, pre ktoré bude od školského roku 2024/2025 predprimárne vzdelávanie povinné, budú na základe žiadosti zákonného zástupcu / zástupcom zariadenia do naplnenia kapacity umožnené prednostne prijatie do materskej školy deti:

• deti, ktorých súrodenci sú už prijatí do MŠ aj v školskom roku 2023/2024,
  • deti, ktoré majú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane samostatné (nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije z pohára, používa WC, umyje si ruky, oblečie základné časti odevu, obuje sa..),
  • ostatné, v závislosti od voľnej kapacity.

Písomné rozhodnutie o prijatí/neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie oznámi riaditeľka Materskej školy Karadžičova 51, Bratislava zákonným zástupcom dieťaťa v termíne do 15. júna 2024.

V Bratislave, dňa 10.04. 2024                                                 Bc. Zuzana Tarabová  / riaditeľka MŠ

SPÁDOVÉ MATERSKÉ ŠKOLY PODĽA ULÍC VZD_2024/002