O NÁS

Zriaďovateľ Materskej školy : Mestský úrad Bratislava http://cdncache-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png  – Staré Mesto
Štatutárny zástupca : Ing. Matej Vagač – starosta MČ BA I
Vedúci oddelenia školstva : Mgr. Tomáš  Malec, poverení riadením

Prevádzka MŠ v pracovné dni od 07:00 – 17:00

Materská škola so sídlom na Karadžičovej ulici sa nachádza v obytnom dome, v ktorom obýva dve poschodia s dvomi hlavnými vchodmi a dvomi vchodmi na dvor. Na každom poschodí sa nachádzajú dve priestranné a svetlé triedy a jedáleň. Každá trieda má vlastné dve šatne, hygienické zariadenie a spálňu. Materská škola má vlastnú kuchyňu s jedálňou, čo zabezpečuje vhodné podmienky pre deti aj zamestnancov MŠ.

Materská škola je štvortriedna s kapacitou 80 detí. Poskytuje celodennú výchovno- vzdelávaciu činnosť pre deti od 3 do 6 rokov a pre deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou. Materská škola poskytuje rozšírený obsah výchovy a vzdelávania nad rámec Štátneho vzdelávacieho programu pod názvom Ja som, my sme – nadobúdanie vedomostí, zručností a postojov v oblasti ľudských práv a práv dieťaťa. Vyučovacím jazykom je slovenský jazyk.

Za budovou je ohradený dvor, ktorý je po revitalizácii v spolupráci so zriaďovateľom a OZ pri MŠ Karadžičova a ZRPŠ. Nachádzajú sa tu herné prvky : domček, preliezky, šmykľavka, hojdačky, , všetko umiestnené na bezpečnej dopadovej ploche. Tiež je tu miesto na loptové hry a bicyklovanie. Veľké pieskovisko vytvára priestor na tvorivé hry v piesku. Vedľa pieskoviska je pocitový chodník. Pred horúcim slnkom a dažďom deti ochráni drevený prístrešok so stolom a lavicami na rôzne aktivity.

Náš kolektív :

Bc. Zuzana Tarabová  – riaditeľka materskej školy

Mgr. Ivana Vaňová- pedagóg

Eva Štefancová – pedagóg

Marianna Borovcová – pedagóg

Ing. Monika Mojžišová – pedagóg

Mgr. Katarína Majtánová – pedagóg

Bc. Denisa Geráčeková – pedagóg

Bc. Anežka Pisarčíková – pedagóg

Upratovačka: Radka Kovaříková

Upratovačka: Tetiana Horbachová

Vedúca školskej jedálne: Soňa Mezeiová